Кабель РПШ - це багатожильний кабель з гумовою ізоляцією, що застосовується в основному для з'єднання електроприладів з електромережею на номінальну змінну напругу 380 і 660 В і монтажу радіоапаратури.
Літерна розшифровка кабелю РПШ:
Р – ізоляція з гуми,
П – термоэластичная поліетиленова оболонка,
Ш – ізоляція з використанням поліамідного шовку.
Конструкція кабелю РПШ
Кабель складається і струмопровідних жил з круглим перерізом, які скручуються з мідних луджених або простих мідних дротів. При скручуванні можливе застосування гумового сердечника, пластикату і Полівінілхлориду.
Число жил може доходити до 19, при цьому їх площа може приймати одне з наступних значень: 0,75; 1; 1,5; 2,5; 4; 6;10 мм^2. Роль ізоляції жив грає гума, виготовлена на основі бутадієновий і натурального каучуку.
-Ізоляція з гуми на основі натурального і бутадиенового каучуку;
-Обмотка з поліетилентерефталатної плівки;
-Оболонка з гуми на основі поліхлоропрену.
Колір кабелю РПШ
Колір ізоляції жив не обмежений, однак якщо в кабелі більше двох жив, в кожному з підвидів присутні по одній рахункової і однією направляючою жилі, колір яких відрізняється один від одного і від інших жив.
Умови використання кабелю РПШ
Кабель призначений для експлуатації в макрокліматичних районах з помірним кліматом при температурі навколишнього середовища від -40°С до +60°С і максимально допустимою вологістю 98% при температурі +35°С. Кабелі призначені для експлуатації в закритих приміщеннях при відсутності впливу прямого сонячного випромінювання і атмосферних опадів. Максимальна температура жив при тривалому використанні не повинна перевищувати +65°С. Кабелі РПШ з перетином жив до 4 кв. мм стійки до багаторазових перегинів і витримують не менше 500 циклів. Кабелі з перетином жив 6 і 10 кв мм стійки до вигинів і витримують не менше 15 подвійних згинів.
Характеристики кабелю РПШ
Опір ізоляції становить більше 0,11 ГОм *Км.
Номінальну змінну напругу на частоті 400 Гц становить 0,38 кВ, номінальна постійна напруга – 0,7 кВ.
Випробувальна напруга на частоті 50 Гц протягом 5 хвилин – 1,5 кВ.
Маса кабелю в одиницях кг/км може коливатися в межах від 95 до 749 залежно від кількості жил і їх діаметра.
Будівельна довжина кабелю становить не менше 50 метрів.
Толщина резиновой оболочки может изменяться в зависимости от толщины провода под ней. Так, для проводов диаметром менее 10 мм применяется оболочка толщиной 1,3 мм, для проводов диаметром более 10 мм – 1,8 мм.
Монтаж кабеля РПШ
В случае, если монтаж выполняют, предварительно не прогревая провод, минимальная температура внешней среды при прокладке не должна быть ниже -15°С. Кабель не должен эксплуатироваться вне зданий или в открытых помещениях под влиянием прямых солнечных лучей и атмосферных осадков.
Модификации
Кабель РПШ може бути виконаний в різних варіантах:
• РПШМ. Відрізняється від РПШ морозостійкої гумовою оболонкою.
• РПШЭ. Кабель, що має обмотку із сталевого дроту, покритого цинком. Призначається для захисту струмопровідних жил від радіоперешкод.
• РПШЭМ. Об'єднує в собі переваги кабелів РПШЭ і РПШЭМ.
• РПШ-Т. Кабель РПШ в тропічному варіанті, це означає, що оболонка цього кабелю виконана з гуми з антисептичним ефектом, яка виходить шляхом просочення всього кабелю спеціальним розчином, що захищає його від бактерій і цвілі.
Термін експлуатації кабелю РПШ
Термін гарантії 12 місяців з моменту початку експлуатації, при цьому термін служби кабелю долає позначку у 8 років.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Тип дроту | Силовий |
- Ціна: від 211,09 ₴/м