Кабель силовий ВВГнг один з найбільш вживаних видів провідників використовується для розподілу і передачі електроенергії в стаціонарних установках на номінальну змінній напрузі 660 і 1000 В з частотою 50 Гц. Конструкція кабелю дозволяє застосовувати його для прокладки, як в сухих, так і вологих виробничих і складських приміщеннях, в блоках, на спеціальних кабельних естакадах, і в атомних станціях класів 2, 3 і 4, за класифікацією ОПБ-88/97. При дотриманні норм технічної експлуатації, виробник надає гарантію на 5 років безперервної роботи, при цьому термін служби кабелю ВВГнг – не менше 30 років.
Розшифровується абревіатура кабелю «ВВГнг» наступним чином:
В – шнура поліхлорвінілова (ПХВ) ізоляція жил;
В — шнура поліхлорвінілова зовнішня оболонка кабелю;
Г – голий метал, тобто відсутнє захисне покриття;
нг – не горючий і не підтримує горіння.
Якщо після абревіатури ВВГнг варто індекс LS означає матеріали, з яких виготовлений кабель, мають низьке димо і газовиділення. Кабель ВВГнг - LS застосовують у приміщеннях, до яких пред'являються підвищені вимоги пожежної безпеки. Якщо написаний індекс Т – це тропічне виконання і кабель стійкий до цвілевим грибкам.
Пристрій кабель ВВГнг
Матеріал жил кабелю ВВГнг – мідь, а конструкція виготовляється з різною кількістю ізольованих струмопровідних жил: від 1 до 5 шт. При цьому в двухжильном кабелі жили виконані однакового перерізу, а 2-5 жильних кабелів всі жили можуть бути рівного перетину, або одна жила, яка використовується для заземлення або занулення, — меншого перерізу. В перерізі жили можуть бути круглими (однопроволочные, а так само багатодротові), або у вигляді сектора – багатодротяна. Внутрішньо простір між ізольованими жилами і зовнішньою захисною ізоляцією, в кабелях з круглими жилами, заповнене екструдованої полівінілхлоридної композицією. При обробленні кабелю композиція повинна без пошкоджень відділятися від ізоляції жил. В кабелях мають секторне переріз жил немає такої композиції, але в цьому випадку, поверх жив накладаються, перекриваючи один одного, стрічки, плівки з поліетилентерефталату або термоскріплення полотна.
У багатодротяних кабелях ізоляція жив може бути різнобарвною або на ізоляції нанесені кольорові смужки шириною не менше 1 міліметра. Жили заземлення маркують блакитним кольором, а занулення – двома кольорами – жовтим і зеленим. Не допускається силові жили виконувати однакового кольору з жилами заземлення і занулення.
Температурні умови експлуатації
Нормальна температура експлуатації кабель ВВГнг закладена в межах від -31°С до +51°С, але кабель здатний довго функціонувати і в температурному діапазоні від -51°С до +51°С, а при 35 град. Цельсія – до 98% відносної вологості повітря.
В робочому режимі температура розігріву жив допускається до + 70° С, а в аварійному режимі — до + 80° С. При цьому тривалість нагрівання до таких температур можлива менше 8 годин протягом доби, а за весь час служби кабелю – не більше 1000 годин. В екстрених випадках, наприклад, при короткому замиканні, допускається гранична температура до 160 град. Цельсія, але тривалістю не більше 4 секунд.
Перевірка ізоляційних характеристик
Для випробування ізоляції кабелів ВВГнг їх навантажують протягом 10 хв. змінним напругою 3 і 3,5 киловольта з кабелями мають робочу напругу 660 В і 1000 В відповідно.
Опір ізоляції кожної з жил кабелю при температурі повітря 20°С, має становити:
при перетині жил до 1,5 мм квадратних — не менше 12 МОм/км;
при перетині жили в межах 1,5–4,0 мм2 – не менше 10 МОм/км;
при перетині жили в межах 6,0 мм2 – 9 МОм/км;
при перетині 10-240 мм2 — 7 МОм/км
Опір ізоляції при тривало-допустимій температурі нагріву жил повинна бути не менше ніж 0,004 МОм/км. Максимальна робоча напруга електричної мережі для кабелів 0,66 кВ — 0,72 кВ, для кабелів 1 кВ — 1,2 , кВ.
Умови прокладки
Для прокладки в відкритому грунті кабель ВВГнг необхідно використовувати труби ПНД, азбоцементні або ПВХ, з метою виключення контакту з ґрунтовими водами. Розташовувати кабель допускається в будь-якому вигляді: похило, вертикально або горизонтально. Попередній підігрів кабелю при монтажі або прокладці необхідно проводити при температурі навколишнього середовища не нижче 15 град. Цельсія.
При прокладці кабелю в разі його вигину, необхідно дотримуватися такі мінімальні радіуси вигину:
для одножильних кабелів – більше 10 його зовнішніх діаметрів;
для багатожильних – понад 7, 5 його зовнішніх діаметрів.
Кабель ВВГнг виготовляється наступних будівельних довжин, при перетинах:
від 2,5 до 16 мм2 –до 450 метрів;
від 25 до 70 мм2 – до 300 метрів;
понад 95 мм2 - до 200 метрів.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Тип дроту | Силовий |
Конструктивні особливості | |
Кількість жил | 5 |
Перетин жили | 1 кв.мм |
- Ціна: 35 ₴/м