Кабель РПШ — це багатожильний кабель із гумовою ізоляцією, що застосовується переважно для з'єднання електроприладів з електромережею на номінальну змінну напругу 380 і 660 В і монтажу радіоапаратури.
Буквенне розшифрування кабелю РПШ:
Р — ізоляція з гуми,
П – термоеластична поліетиленова оболонка,
Ш — ізоляція з використанням поліамідного шовку.
Конструкція кабелю РПШ
Кабель складається й струмопровідних жил із круглим перерізом, які скручуються з мідних калюжних або простих мідних дротів. Під час скручування можливе застосування гумового осердя, пластикату та Полівінілхлориду.
Число жил може доходити до 19, водночас їхня площа може приймати одне з таких значень: 0,75; 1; 1,5; 2,5; 4; 6;10 мм^2. Роль ізоляції жил грає гума, виготовлена на основі бутадієнового та натурального каучуку.
-Ізоляція з гуми на основі натурального та бутадієнового каучуків;
-Обмотка з поліетилентерефталатної плівки;
-Обольочка з гуми на основі поліхлоропресу.
Колір кабелю РПШ
Колір ізоляції жил не обмежений, проте якщо в кабелі понад два жили, у кожному з підвидів є по одній рахівниці й одній напрямній жилеті, колір яких відрізняється один від одного та від інших жил.
Умови використання кабелю РПШ
Кабель призначений для експлуатації в макрокаматичних районах із помірним кліматом за температури довкілля від -40 °C до +60 °C і максимально допустимою вологістю 98% за температури +35 °C. Кабелі призначені для експлуатації в закритих приміщень без впливу прямого сонячного випромінювання й атмосферних опадів. Максимальна температура жил у разі тривалого використання не має перевищувати +65 °C. Кабелі РПШ із перерізом жил до 4 кв. мм стійки до багаторазових перегинів і витримують не менш ніж 500 циклів. Кабелі з перерізом жил 6 і 10 кв. мм стійки до вигинів і витримують не менш ніж 15 подвійних вигинів.
Характеристики кабелю РПШ
Опір ізоляції становить понад 0,11 ГОм*Км.
Номінальна змінна напруга на частоті 400 Гц становить 0,38 кВ, номінальна постійна напруга — 0,7 кВ.
Випробувальна напруга на частоті 50 Гц упродовж 5 хвилин — 1,5 кВ.
Маса кабелю в одиницях кг/км може коливатися в межах від 95 до 749 залежно від кількості жил і їх діаметра.
Будівельна довжина кабелю становить не менш ніж 50 метрів.
Товщина гумової оболонки може змінюватися залежно від товщини дроту під нею. Так, для дротів діаметром менш ніж 10 мм застосовується оболонка завтовшки 1,3 мм, для дротів діаметром понад 10 мм — 1,8 мм.
Монтаж кабеля РПШ
У разі, якщо монтаж виконують, попередньо не прогріваючи, мінімальна температура зовнішнього середовища під час прокладання не має бути нижчою -15 °C. Кабель не має експлуатуватися поза будівлями або у відкритих приміщеннях під впливом прямих сонячних променів та атмосферних опадів.
Модифікації
Кабель РПШ може бути виготовлений у різних варіантах:
• РПШМ. Відрізняється від РПШ морозостійкої гумової оболонкою.
• РПШЭ. Кабель, що має обмотку зі сталевого дроту, покритого цинком. Призначається для захисту струмопровідних жил від радіопопеку.
• РПШЭМ. Об'єднує в собі переваги кабелів РПШЕ та РПШЕМ.
• РПШ-Т. Кабель РПШ у тропічному варіанті, це означає, що оболонка цього кабелю виготовлена з гуми з антисептичним ефектом, яка виходить способом просочення всього кабелю спеціальним розчином, що захищає його від бактерій і цвілі.
Термін експлуатації кабелю РПШ
Термін гарантії 12 місяців із моменту початку експлуатації, водночас термін експлуатації кабелю долає позначку у 8 років.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Тип дроту | Силовий |
- Ціна: від 89,27 ₴/м